İstiklal Caddesi Toplaşmaları

Liseden beri süregelen arkadaşlığın devam ettiğinin en güzel göstergeleri İstiklal Caddesinde biraya 8 lira vermenin normal kabul edildiği mekanlarda yapılan buluşmalardır. Normal şartlar altında bu buluşmalarda lisede popüler olan veya olmayan erkeklerin katılımı her zaman fazla olurken, minderler ya da sandalyelerin üzerinde aralara kızlar serpiştirilir. Klasik kızlar, bir toplaşmaya çağırıldığında ortamdaki erkek sayısını sorup yaptıkları aritmetik hesaplamalar neticesinde bir sonuca ulaştıktan sonra gelip gelmeyeceklerini bildirirler. Ancak bazı gruplarda kızlar erkek sayısını önemsemeyerek Türkiye standartlarında modernlik çizgisini ‘umursamazlık’ ile aşarlar.

Bu gruplarda görevi belli tipler vardır hep. Örneğin organizatör. Genelde erkek tayfasından seçilen kurban, kontör miktarına önem vermeyen (mümkünse faturalı hatta sahip), ikna kabiliyeti ileri derecede ve yüksek sesli ortamlarda telefonla konuşma kapasitesine sahip biri olur. ‘Ya hadi Aslı’lar da geldi, takılıcaz bi’ kaç saat’ türü cümleleri kullanmayı çok severler. Genelde enerjilerini toplaşma öncesinde harcadıklarından, buluşma sırasında sessiz sakin olurlar.

Dost canlısı kız da bu lise toplaşmalarının vazgeçilmezidir. Tüm herkese çok sıcak ve yakın davrandıklarından, erkeklerin lise dışı sevgilileri tarafından başlı başına bir tehdit olarak görülür. Genelde buluşma sonralarında, ‘neden sana canım dedi?’, ‘o kolunun ne işi vardı orada?’ ‘yoksa önceden aranızda bişey mi vardı?’ türü bol soru işaretli cümlelerin erkekler tarafından cevaplanması mecburiyeti yaratırlar. Çift kavgalarının mutlak sebeplerinden olup, samimi olma işinde dozu ayarlayamazlarsa ayrılma gibi sonuçlara sebep olabilir.

Lise toplaşmalarının bir diğer vazgeçilmez öğesi de, çok içen erkek’tir. Bu elemanın bir diğer özelliği ise sürekli olarak ne kadar içtiğinden bahsetmesidir. "Abi geçen gece bir içmişiz ben tek başıma bi' büyüğü devirdim zaten." şeklindeki cümleleri arkadaşları tarafından "Tabi hı hı evet tabi" diye cevaplanır. Fazla sallanmaz ancak yine de bir şekilde her grupta bunlardan 1 adet bulunur.

Evet arkadaş gruplarına ufak bir bakış attık. Daha pek çok elemanın olduğu bu grupları incelemeye sonraki yazılarımızda devam edeceğiz.

4 yorum var. oy verme şeysi yok yorum için tıklat:

French Oje dedi ki...

ahahha süüper devamı gelsin

littleiv dedi ki...

muhtemelen gelecek Frenç :)

Adsız dedi ki...

ben karakter yerleştirmelerini yaptım kafamda, o şekilde daha komik oldu :)

geçen bi içtim bi içtim ahahahaha

zep

Adsız dedi ki...

http://bilgidrom.com/oweross/2012/04/06/stiklal-caddesi-toplamalar.html

wibiya widget