Kısa Kısa #49 (dondurma special edition)

*Başka yazıca yazıcaktım böyle ciddi gibi ama sonra iki cümleden fazla ilerleyemeyince vazgeçtim sevgili okur. Komiklik şaklabanlık benim ruhuma işlemiş. İbiş olup çıkmışım resmen. Kendimden tiksindim be inceden.

*Yaşlıların dondurma yiyişi normal insanlardan farklıdır. Böyle şimdi diyelim ki magnum yiyecek yaşlımız. Evet bir yaşlı bulup bunu kontrollü deney olarak da evde deneyebilirsiniz. Gerekenler: bir adet 67 yaş üstü yaşlı, bir adet magnum (pakedi açılmamış), başka da pek bir şeye ihtiyaç yokmuş şimid farkettim. Evet yaşlımıza dondurmayı veriyoruz. Kendisi yaşlı bir insan olduğundan genelde kuru fasuyle, bezelye, çorba gibi besinlerle beslenen bir insan oluyor. Bu sebeple dondurmayı görünce biraz heyecanlanabilir, o yüzden birden dondurmayı kendisine vermeyin. Alıştıra alıştıra dondurmayı yaşlımıza verdikten sonra karşısına geçip izleyebiliriz. İlk anda tam olarak ne olduğunu anlam veremese de çıkardığı 'meeh' seslerinin ardından yavaşça dondurma pakedini açmaya başlayacaktır. İşte o andan sonra normal insanlar (-67 yaş) dondurma pakedini çıkartıp dondurmayı sapından tutarak yemektedirler. Ancak yaşlı diye tabir ettiğimiz bu tür dondurmayı katiyyen pakedinden çıkararak yemezler. O pakedin içindeki magnum adeta kaderine küser adeta hayattan soğur. Bir minimilk'ten bir karbeyaz'dan farkı kalmaz. Dondurmanın üst taraflarını ne sawyer'a ne de eva longoria'ya benzemeyen bir şekilde ısırıp ısırıp yiyen yaşlımız alt taraflara geldiğinde ise o pakedin içine kafasını sokarak (kendi kafasını ulan) bir süre cebelleşir. Ancak yine de inadından vazgeçmez. Gariptir yaşlıların dünyası.

*Tuğla gibi madde oldu yemin ediyorum, koy apartmana yıkılmaz.

*Şimdi dondurmalardan bahsetmişken bir kaç kelam daha etmek istiyorum. Algida biliyorsunuz yıllardır ülkemizde en bilinen marka dondurması. Sınıfın en popüler çocuğu, basket takımı kaptanı, kızların sevgilisi. Panda ise daha bir memur çocuğu havasında, uçlu kalemi en iyi marka değil ama yine de kendisini idare edecek kalitede. Yakası açık gri gibi. Golf ise sınıfa sonradan gelmiş subay çocuğu gibi. Böyle bir çekingen, fazla muhabbete girmeyen, teneffüslerde arka sırada kafası sırada müzik dinleyen yeni çocuk.

*Calippo rulez.

*Dışarıda calippo yemek cidden zor bir olay. Geçen sevdiceğimle Beşiktaş'tan Bebek'e doğru otobüsle gidiyoruz. O yolu bilenler için söylüyorum yine hayvani bir trafik var. Yandan yürüyenler pıtır pıtır geçiyor otobüsü. Neyse efendim konu o değil, bir amca böyle 40'lı yaşlarda elinde calippo'su yiye yiye gidiyor. Bu mesela bu alttaki abla yine iyi yiyor.


Amcamız artık nasıl bir hırssa, dondurmayı böyle komple gırtlağına kadar sokarak yemeye çalışıyor. Hayır bu donduma ısırılarak yenilen bir dondurma değil. Dil vasıtasıyla yalayarak yeniyor. (çok da temkinli anlatıyorum riskli bir konu çünkü) Neyse amca yavaş da yürüyor, otobüsün yanında aynı hızda ilerliyoruz kendisiyle. Ama o hayatından çok mutlu. Calippo'sunu yalaya yalaya hatta beyle boğazına soka soka yiyor. Sonra nasıl olduysa bizim otobüs hızlandı da o korkunç anlar sona erdi.

*Bu yazı böyle dondurma ile ilgili olsun başka da bişey yazmıyım yanına. Yakın zamanda yine yazarım ben.

6 yorum var. oy verme şeysi yok yorum için tıklat:

zep dedi ki...

yalovada yediimiz dondurmalardan bahsetmen gerekirdi. azcık eksik olmuş.

o amcayı unutmak istiyorum. dondurmanın çaketini de yiyebilirdi, hatta belki de yedi. iyiki trafik açıldı.

Daçe dedi ki...

ahauhau "Dil vasıtasıyla yalayarak yeniyor. (çok da temkinli anlatıyorum riskli bir konu çünkü)" muhaha:D

dondurma special edition fantastiş olmuş, yalnız canım çok fena calippo çekti şimdi. :)

littleiv dedi ki...

@zep: yalova başka yazı konusu

littleiv dedi ki...

@daçe; eheh eyvallah daçe ısmarlıyım bi calippo :)

Sirius dedi ki...

subay çocuğu benzetmesi güzel olmuş. hepsi mi arka sırada müzik dinleyen "yeni" çocuk olur arkadaş.

littleiv dedi ki...

öyleler valla. Subay çocuklarına gizlice imzalatilan bi belge mi var nedir bilemedim :)

wibiya widget